| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Adjustable Bandwidth, Standby Mode |
| Axis | X, Y, Z |
| Bandwidth | 1.6 kHz, 550 Hz |
| Output Type | Analog |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Sensitivity (mV/g) | 57 mV/g |
| Acceleration | 16 g |
Stock: 58
Distributors
pcbx
Unit Price$8.12334
Ext.Price$8.12334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.12334 | $8.12334 |
| 10 | $6.92846 | $69.28460 |
| 25 | $6.40711 | $160.17775 |
| 50 | $5.92499 | $296.24950 |
| 100 | $5.47911 | $547.91100 |
